MOT-AN-S-060-020-056-M-C-AAAS product image
igus-icon-lupe
igus-icon-lupe
MOT-AN-S-060-020-056-M-C-AAAS technical drawing
play iconMOT-AN-S-060-020-056-M-C-AAAS video
1 of 5
drylin® E stepper motor with connector and encoder, splash water protection, NEMA 23
igus-icon-arrow-left
igus-icon-arrow-right
  • Installation size: NEMA23 / Flange dimension 56mm
  • Protection class: IP65
  • Holding torque: 2.00Nm
  • Nominal current: 4.20A